"Олександрія" втратила першість, зі зламаними носами та розсіченими бровами, жахливий програш у Львові: підсумки 6-го туру УПЛ | УНН

"Олександрія" втратила лідерство, поступившись "Поліссю". Цей тур УПЛ залишився в пам’яті завдяки переламаним носам, розсіченій брові, розгромній поразці "Карпат" у Львові та вражаючому голу, виконаному в стилі "Васі-бісіклєти".

"Олександрія" втратила лідерство, пропустивши "Полісся" попереду. Неприємності на полі: зламані носи, розсічена брова, а також нищівна поразка "Карпат" у Львові. Неймовірний гол, виконаний у стилі "Васі-бісіклєти", дебютні голи та хеттрик – таким запам’ятався шостий тур Української прем'єр ліги. УНН вирішив проаналізувати результати, нові досягнення та події, які залишили слід у пам’яті цього туру УПЛ.

Вдалий дебют Шищенка, втрата лідерських позицій "Олександрією", зламаний ніс

Шостий тур Української Прем'єр-ліги розпочався поєдинком між "Оболонню", яка займає останню сходинку в турнірній таблиці, та "Олександрією", що на момент матчу була на вершині чемпіонату. Команду "пивоварів" на цю зустріч очолив новий наставник Сергій Шищенко.

Протягом матчу складалося враження, що "Олександрія" не з'явилася на "Оболонь" з наміром провести легкий час, а "пивовари" вже не виглядали як жертви. Варто підкреслити, що хоча команда з Олександрії виконала 6 ударів по воротах, жоден з них не потрапив у ціль.

Вже в дебюті поєдинку форвард "Оболоні" Ростислав Тарануха міг відкривати рахунок, але удар відбив Єрмаков. На 10 хвилині Безерра розбив Таранусі ніс в ігровому епізоді, тож форварда довелося замінити на Теслюка. "Пивовари", як і "Олександрія" могли відкривати рахунок у першому таймі, але Єрмаков засейвив перспективний удар головою Приймака, а форвард "Олександрії" Олександр Філіппов поцілив у штангу.

Ростислав Тарануха з пошкодженим носом.

У першій половині матчу трапився момент, який ще довго залишиться у пам'яті футбольних фанатів. Грисьо прорвався до кутової зони штрафного майданчика "Олександрії", і Шулянський завдав йому удару по ногах. Суддя вирішив звернутися до VAR, проте не виявив порушення в цьому епізоді.

У другій половині матчу обидва колективи практично не змогли створити небезпечні моменти для голу. Наприкінці гри активніше виглядали господарі, проте жодній з команд не вдалося забити, і рахунок залишився незмінним.

Зустріч так і завершилася безгольовою нічиєю. "Олександрія" мало того, що втратила очки в матчі із аутсайдером, так ще і втратила першу сходинку, пропустивши вперед себе "Полісся".

Вирішальний гол, забитий на фінальних секундах, приніс перемогу, яку б високо оцінив наставник "Інгульця" Кобін.

В суботу в гості до одеського "Чорноморця" завітав петровський "Інгулець". В цьому поєдинку "Чорноморцю" вдалося відірватися від зони вильоту, а "Інгульцю" навпаки туди потрапити.

Поєдинок стартував обережно, обидві команди діяли з обачністю. Спочатку перевагу здобули "моряки", проте незабаром гості змогли вирівняти гру. Перший небезпечний момент для "Чорноморця" виник лише на 26-й хвилині, коли Богдан Бутко зробив передачу на Кирила Попова, але той зумів лише влучити прямо у руки воротарю "Інгульця".

В першому таймі голкіпери обох команд перебували практично без роботи, що і вилилося у "сухий" перший тайм. В другому ситуація також не сильно змінилася. Голкіперів лише розминали дальніми ударами, або фланговими навісами.

Протягом останніх 20 хвилин "Чорноморець" значно підвищив темп гри, проте гравці не змогли реалізувати свої моменти через брак точності. У свою чергу, "Інгулець" не зміг надати жодного гідного опору "морякам". Кульмінація матчу настала в додатковий час, коли захисник "Інгульця" за короткий проміжок в дві хвилини отримав дві жовті картки і залишив поле. А вже за хвилину 18-річний півзахисник "Чорноморця" Олександр Пшеничнюк здійснив неймовірний фінт.

"Моряки" отримали можливість виконати кутовий удар. Гравці з Одеси подали м'яч на ближню стійку, після чого в штрафному майданчику виникла запекла метушня, і м'яч виявився на дальній позиції. Там першим опинився Пшеничнюк, який, виконуючи ефектний удар через себе, у стилі "Васі-бісіклєти" (так називали гол нинішнього тренера "Інгульця" Василя Кобіна у ворота "Легії"), забив вирішальний гол для своєї команди, встановивши рахунок 1:0.

4 з 4, перший гол Брагару, ювілей Буяльського

У другому поєдинку суботи в Києві зустрілися місцеве "Динамо" та луганська "Зоря", яка залишилася без свого ключового гравця Едуардо Герерро, що нещодавно приєднався до киян.

Перший тайм відбувся під повною перевагою "біло-синіх", проте кияни не змогли реалізувати свої моменти. Спочатку Владислав Ванат намагався вразити ворота Турбаєвського з гострого кута, а потім Андрій Ярмоленко з близької відстані вистрілив вище цілі. Також до воріт "Зорі" пробивали Олександр Тимчик та Костянтин Вівчаренко, але їх удари виявилися неточними. Луганська команда змогла відповісти лише в середині тайму, проте Денис Антюх не зміг переграти Георгія Бущана. Ярмоленко мав можливість відкрити рахунок, але його удар зупинила стійка.

Другу половину зустрічі розпочала "Зоря". Антюх, отримавши вигідну позицію, не зумів обіграти Бущана, але на 65-й хвилині Владислав Кабаєв здійснив прорив по флангу, передавши м'яч Вівчаренку. Захисник вийшов на ударну позицію в штрафному майданчику, де асистував Віталію Буяльському, який вразив ворота Турбаєвського - 1:0. Цей гол став вже 75-м у кар'єрі Буяльського в "Динамо".

За 13 хвилин, Максим Брагару, який вийшов на заміну, забив свій дебютний гол за киян та подвоїв перевагу своєї команди. Брагару з лівого флангу змістився в центр і точно пробив низом у дальній кут. Допоміг рикошет від Друшляка - 2:0.

Відновити інтригу для "Зорі" міг Ндур, проте Бущан зумів впіймати м'яч, який летів з кількох метрів. У результаті поєдинок закінчився з рахунком 2:0. Кияни святкують перемогу в четвертому матчі поспіль в УПЛ.

Погром у Львові, тричі влучив Бондаренко.

У завершальному поєдинку суботи львівські "Карпати" приймали донецький "Шахтар". У цьому матчі гравці з Донецька продемонстрували свою перевагу, розгромивши "левів" з рахунком, у якому було забито цілих 7 голів.

Протягом перших десяти хвилин команди створили кілька небезпечних нагод. На четвертій хвилині Володимир Адамюк не зумів переграти Дмитра Різника з близької відстані, а вже через дві хвилини Георгій Судаков влучив у стійку.

На 21-й хвилині рахунок у грі відкрив капітан "гірників" Олександр Зубков. Капітан прийняв м'яч на краю штрафного "Карпат", пошив у дурня захисника львів'ян, і з правої неробочої ноги потужно пробив повз Кемкіна - 1:0.

Лише через дві хвилини Євген Підлепенець вразив ворота Різника з кількох метрів після хаосу в штрафному майданчику, виниклим після кутового - рахунок став 1:1. Проте, всього через 5 хвилин Артем Бондаренко вирішив діяти. Спершу він наніс удар по воротах, який, завдяки рикошету, влетів у сітку, обігнавши Кемкіна - 2:1.

На тридцятій хвилині матчу відбулася веселий момент за участю тренера "Карпат" Владислава Лупашка. Прагнучи швидко відновити гру після того, як м'яч покинув поле, Лупашко вибіг на газон і зробив пас на Мірошниченка. Проте арбітр не оцінив його дій і вручив тренеру жовту картку.

Вже за 10 хвилин Бондаренко знову за допомогою рикошету оформив дубль - 3:1. Потім на 42-й хвилині точного удару завдав удару головою з кількох метрів Данило Сікан - 4:1.

Варто підкреслити, що Сікан, вихованець "Карпат", вирішив утриматися від святкування забитого гола у своїх колишніх одноклубників.

На 65-й хвилині Бондаренко завершив свій хеттрик, збільшивши відрив до вражаючих 5:1. Судаков точно віддав пас в розріз, Сікан пропустив м'яч на Бондаренка, який опинився один на один з воротарем і з витонченістю перекинув м'яч у сітку.

Львів'яни підвели риску у цьому поєдинку, коли на 83-й хвилині Артур Шах, обігравши двох футболістів "Шахтаря", прорвався до штрафного майданчика і віддав точний пас на Амбросія Чачуа. Той, в свою чергу, з усієї сили вистрілив у порожні ворота, встановивши рахунок 5:2.

Червоний картон, штрафні бали, сигнал тривоги, подарунок на святкування ювілею.

В першому матчі неділі до полтавської "Ворскли" завітав вінниківський "Рух", якому було необхідно скористатися осічкою "Олександрії", щоб мати можливість вирватися у лідери, але цьому не судилося.

Гравці "Ворскли" вийшли на матч у футболках, присвячених пам'яті Віктора Медяника, відомого під позивним "Мед". Він загинув 22 серпня під час мінометно-артилерійського обстрілу, виконуючи свої завдання на курщині.

Початок матчу виявився дивно нудним. Протягом перших 30 хвилин обидві команди не створили жодної гострої ситуації. Лише на 37-й хвилині "Ворскла" змогла загострити гру, коли Ієде пробив з меж штрафного майданчика, але м'яч пролетів повз ближню стійку воріт львів'ян.

На 38-й хвилині "Ворскла" опинилася в чисельній меншості. Спочатку Олександр Скляр отримав жовту картку за спір з арбітром, а вже через шість хвилин отримав друге попередження за фол на Роману Дідику, що призвело до його вилучення з гри.

На другий тайм команди вийшли після вимушеної паузи, пов'язаної з повітряною тривогою у Полтаві. "Рух", знаючи, що ворскляни грають в меншості, відразу почали давати на ворота полтавців, однак їм так і не вдалося скористатися перевагою.

"Ворскла" гарно оборонялась та навіть могла забити. Фінальний свисток зафіксував "сухі нулі" на табло - 0:0. Після невиразної нічиєї "Рух" опустився на 6 сходинку, а "Ворскла" зробила подарунок своєму тренеру Сергію Долганському, який в цей день відзначав свій 50 день народження.

Вирвані очки в останню десятихвилинку

У другій грі неділі до київського "Лівого берега" приїхав "Кривбас" з Кривого Рогу. Господарі, які відновилися після трьох невдалих матчів і набрали обертів, вигравши дві гри підряд, активно взялися за гру з самого початку.

До середини першого тайму воротарі обох команд мали мало роботи. Лише на 23-й хвилині "Кривбас" створив перший небезпечний момент: Жан По зробив розрізну передачу в штрафний майданчик на Сосу, але легіонер не зміг точно вдарити.

Перший тайм так і завершився "сухими нулями". Вже за 10 хвилин після початку другої половини Соса знову мав свій шанс, але на цей раз не влучив по воротах після подачі з флангу. "Лелеки" відповіли моментом Тараса Галаса, але його удар став надто легким для Андрія Кліщука.

На 81-ій хвилині "Кривбас" вибіг в чудову контратаку, що вилилося в забитий гол. Після подачі з кутового, Кліщук зафіксував м'яч у свої руки, швидко вкинув на Дениса Кузика, який пасом зі своєї половини верхом обрізав всю команду "Лівого берега", Максим Задерака вийшов віч-на-віч із голкіпером та впевнено його переграв - 1:0.

Після того, як був забитий гол, команда "Лівий берег" почала активно намагатися відігратися, проте гравці з Кривого Рогу ефективно справлялися з небезпечними атаками біля своїх воріт. На табло – 0:1.

Впевнений тріумф, який дав змогу зайняти перше місце в турнірній таблиці, і травма брови.

Останній матч неділі відбувся між житомирським "Полісся", яке прагнуло скористатися помилками "Олександрії" та "Руху", і рівненським "Вересом". Напередодні гри "Полісся" вручило пам'ятну футболку Сергію Шищенку, який очолив "Оболонь" і під його керівництвом "вовки" минулого сезону здобули путівку до єврокубків.

Також ще одним символічним моментом стало те, що перший удар по м'ячу у матчі зробив капелан 132 окремого розвідувального батальйону ДШВ ЗСУ Сергій Самоцький.

Поєдинок для "Полісся" розпочався несподівано, адже "Верес" зміг вразити ворота вже на старті матчу. Після флангової подачі від Шарая, Гайдучик вдало пробив, заклавши м'яч у кут воріт Волинця. Після цього гра стала більш рівною, перетворившись на справжнє протистояння з чималою кількістю боротьби.

Перший тайм був схожий на "качелі". Обидві команди активно реагували на моменти суперника, проте в першій половині матчу жодному з них не вдалося відзначитися голом. На 23-ій хвилині трапився прикрий інцидент для Сергія Чоботенка. Під час одного з єдиноборств він отримав розсічення брови та перелом носа, але, незважаючи на травму, захисник продовжив боротьбу на полі.

На старті другого тайму "Полісся" змогло відновити рівновагу в матчі, активізувавши гру за 10 хвилин. Спершу Олексій Гуцуляк відзначився голом на дальній стійці після пасу Олександра Назаренка, зрівнявши рахунок 1:1. Через 8 хвилин Назаренко, який є найкращим бомбардиром УПЛ, реалізував пенальті, вивівши свою команду вперед з рахунком 2:1.

Будь-які спроби рівнян вирівняти ситуацію до завершення гри не увінчалися успіхом. "Полісся" здобуває нову перемогу, і завдяки отриманим трьом заліковим балам піднімається на вершину турнірної таблиці.

"Колос" продовжує лихоманити

Заключний матч туру в понеділок провели "Колос", який до цього туру підходив на передостанньому місці в таблиці УПЛ, проти черкаського "ЛНЗ".

Ковалівський колектив, який ще не перемагав у цьому сезоні, одразу кинувся в бій, що увінчалося в забитий гол вже на початку поєдинку. Артем Гусол на фланзі прострелив до штрафного, Болівар неоковирно обробив м'яч, але він вдало відскочив до Максима Третьякова, який і розстріляв ворота - 1:0.

Після пропущеного м'яча гості трохи оживилися та мали шанс вирівняти ситуацію ще до завершення першої половини гри. Зокрема, удар Мухаррема Яшарі виявився настільки потужним, що відскочив від поперечки.

Втім "ЛНЗ" зумів відігратися по перерві. Після подачі з кутового Френсіс Момо замкнув подачу на ближній штанзі - 1:1. Команди настворювали в цьому матчі купу моментів, як одна, так і інша команда могла вирвати перемогу, але підвела реалізацію. Як підсумок - нічия 1:1.

Для "Колоса" це вже третя нічия у сезоні, що дозволило команді вибратися із зони вильоту, хоч і не далеко, а от "ЛНЗ" вдалося піднятися на 4 місце.